1% - możecie nam pomóc!


Kochani Przyjaciele AZYLU, tak jak w ubiegłym roku, tak i teraz możecie bardzo pomóc naszej Fundacji przekazując swój 1% naszym bezdomnym podopiecznym.
Bez kłopotu, bez wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności. Wystarczy, że klikniecie na podany poniżej link.
Dziękujemy, że jesteście z nami <3

Więcej informacji o nas i naszych działaniach znajdziecie na naszym Facebook'u:
https://www.facebook.com/FundacjaAzylLodz/
 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% - www.e-pity.pl

Pity on-line 2017

 

 


Fundacja AZYL – dlaczego warto przekazać 1% właśnie nam?
• Mamy pod opieką najwięcej psów ze wszystkich fundacji działających w województwie łódzkim. (Dlatego niestety nie możemy chwilowo przyjmować kolejnych zwierząt).
• Działalność finansujemy ze środków prywatnych i darowizn, nie otrzymujemy żadnych dotacji.
• Działamy społecznie, nie zatrudniamy pracowników.
• Wszystkie nasze zwierzęta przebywają pod naszą opieka – nie odsyłamy zwierzat do schronisk.
• Od 2002 roku wydaliśmy do adopcji ponad 700 psów (wszystkie do sprawdzonych domów, podpisujemy umowy adopcyjne).
• W 2008 roku sfinansowaliśmy 105 sterylizacji i kastracji (będących jedynym skutecznym sposobem ograniczenia bezdomności zwierząt).

Jak mądrze oddać 1%?
Nieważne, czy Twój 1% podatku to 2 złote czy 1000 złotych. Jeśli chcesz, aby te pieniądze naprawdę zostały wykorzystane z pożytkiem dla zwierząt, weź pod lupę organizację,której przekażesz 1%.
 

1. Pamiętaj: oddanie psa do schroniska to żadna pomoc!
Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, to gmina ma obowiązek finansowania schronisk dla zwierząt. Zwożeniem tam psów i kotów zajmują się pracownicy tych placówek, a nie organizacje pozarządowe. I bez tego schroniska pękają w szwach, a oddanym tam psom grożą choroby, a nawet zagryzienie. Umieszczenie zwierzaka w takiej placówce trudno nazwać pomocą. Działalność Organizacji Pożytku Publicznego nie powinna polegać na oddawaniu zwierząt do schronisk.


2. Zapytaj, co SAMI robią dla zwierząt!
Zapytaj, ile zwierząt mają pod opieką tymczasową wolontariusze i działacze organizacji. Ponieważ schroniska są przepełnione, osoby naprawdę chcące pomóc bezdomnemu psu czy kotu zabierają zwierzę z ulicy do siebie. Nasza Fundacja zapewnia naszym podopiecznym dom – tymczasowy, ale ciepły i pełen miłości. Właśnie na tworzenie miejsc w domach czasowych i finansowanie leczenia przeznaczamy darowizny.

3. Nie wierz w bajki ze szczęśliwym zakończeniem!
Jeśli organizacja twierdzi, że w ubiegłym roku wydała do adopcji dużą liczbę zwierząt, na przykład 365 – uważaj. Adopcja to proces złożony, naprawdę dobry dom znaleźć trudno.


4. Zapytaj fachowców!
Jeśli organizacja rzeczywiście pomaga zwierzętom, na pewno jest znana w okolicznych lecznicach. Zapytaj, gdzie są leczeni podopieczni fundacji/stowarzyszenia, zadzwoń tam i zapytaj weterynarzy o opinię. Ilu bezdomnym, chorym psom i kotom pomogli? Ile mają na koncie sterylizacji, kastracji, szczepień? Nie pozwól, aby Twoje pieniądze zostały zmarnowane lub wykorzystane na „koszty administracyjne” zamiast na bezpośrednią pomoc zwierzętom.

 

 


Naszej Fundacji nie możecie Państwo wesprzeć swoim 1%, ale gdyby każda z osób, które do tej pory nam pomagały, wpłaciła zaledwie 20 zł, mielibyśmy szansę przetrwać!