OŚWIADCZENIE!!! WAŻNA INFORMACJA!!!

 

 

Szanowni Państwo,

wczoraj (27.11.2013.) nasza Fundacja otrzymała pismo od Wiceministra Pracy i Polityki Społecznej, Pana Jarosława Dudy, w którym to Pan Minister wzywa nas do "zaprzestania prowadzenia zbiórki publicznej bez wymaganego zezwolenia". Oczywiście nasza Fundacja zawsze posiadała stosowne pozwolenia na zbiórki publiczne (ostatnie pozwolenie - Decyzja Nr DOA-SO-IV.5311.31.2012 - ważna w terminie 16.11.2012. - 16.11.2013.). Każda z naszych zbiórek była w wyznaczonym terminie rozliczana, od razu też składaliśmy pozwolenie na zbiórkę na następny rok. Niestety okazało się, że wpłaty od wirtualnych opiekunów, którzy przekazując nam drobne kwoty (przelewy internetowe) wspierając nas tym samym
w działalności statutowej, Pan Minister uznała za zbiórkę publiczną. Uważamy to za pomyłkę interpretacyjną, gdyż właśnie opieka nad bezdomnymi, chorymi i starszymi zwierzętami jest fundamentalną  częścią statutu naszej organizacji. Przygotowujemy już stosowne wyjaśnienie dla Pana Ministra, równocześnie wystąpiliśmy do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji
z wnioskiem o pozwolenie na prowadzenie zbiórki publicznej na terenie całego kraju.

Do momentu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji bardzo prosimy naszych Darczyńców
o dokonywanie wpłat bez dodatkowych wpisów. W tytule przelewu mogą Państwo wpisać: "na działalność statutową" lub zostawić rubrykę niewypełnioną.

Bardzo przepraszamy Państwa za dodatkowe utrudnienia, ale szanując zalecenie Pana Ministra, chcielibyśmy się do niego dostosować nawet, jeśli trudno się nam z taką interpretacją zgodzić.

Mamy również nadzieję, że nie zniechęci to Państwa do dalszego wspierania naszych działań na rzecz zwierząt, ponieważ bez Państwa pomocy nasza działalność będzie mogła być prowadzona w dużo mniejszym zakresie.