MELA została adoptowana :)

HISTORIA MELI

MELA to jedna z dwóch suczek, które trafiły do nas kilka dni temu. Obie suczki biegały bez opieki przy bardzo ruchliwej ulicy. Początkowo myślałam, że przychodzą z kimś do pobliskiego sklepu. Jednak bardzo niepokoiło mnie, że kręcą się tam prawie przez cały czas i w każdej chwili grozi im śmierć pod kołami przejeżdżających samochodów.

Postanowiłam więc dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Okazało się, że opiekunka piesków zmarła a rodzina niespecjalnie przejmowała się losem zwierząt.

Biegały więc po okolicy, prawdopodobnie szukając czegoś do jedzenia...

Obie suczki były zaniedbane. Szczególnie biało-czarna Hesia. Jej długa sierść była skołtuniona
a ponieważ nie byliśmy w stanie jej rozczesać, zdecydowaliśmy, że sierść należy obciąć.

Obie sunieczki są bardzo malutkie i młodziutkie. Mają około 2 lat. Okazało się, że na początku był z nimi jeszcze jeden piesek, ale jemu niestety nie zdążyłam już pomóc. Kilka dni wcześniej zginął przejechany przez samochód!

U weterynarza okazało się, że obie suczki są w ciąży, więc niezbędna była natychmiastowa sterylizacja. Już po zabiegu dowiedzieliśmy się, że suczki zostały pokryte przez znacznie większe od siebie psy, więc normalny poród
w ogóle nie byłby możliwy!

Wkrótce MELA zostanie zaszczepiona i zaczipowana, ale śmiało możemy powiedzieć, że dziewczynka jest gotowa do adopcji :) Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy oraz zgoda na wizytę przed i poadopcyjną.