Tego pieska nie ma już z nami od lat. Kiedy latem 2019 zmienialiśmy stronę na nową wiele osób pytało nas: po co Wam te stare zdjęcia? Przecież te psy od lat nie żyją, po co zamieszczać je na stronie?Dla nas sprawa jest oczywista. Chociaż codziennie zajmujemy się nowymi zwierzętami, pamiętamy też o tych, które już odeszły. Które były z nami, dały nam swoje zaufanie i radość. Którym my daliśmy dom. Niektóre były z nami wiele lat i u nas zmarły. Były członkami naszej rodziny. Dlatego postanowiliśmy zachować ich wpisy, zdjęcia z z czasów, kiedy szukaliśmy im domów. Bo one nigdy nie znikną z naszego serca. Dlaczego mają zniknąć z internetu wraz z przeniesieniem strony?

Cyganek po roku w nowym domu zachorował na nowotwór i niestety zmarł. Dla nas jednak ogromną radością był fakt, że ostatnie dni spędził ze swoją własną, kochającą rodziną, we własnym domu. Zamieszczamy archiwalny wpis na pamiątkę.

Wielka Sobota była w tym roku naprawdę WIELKA! Dlaczego? Bo do nowego domu pojechał nasz cudny Cyganek. Cyganek, który był u nas kilka lat. Właściwie nie wiadomo dlaczego: grzeczny, spokojny, niekonfliktowy. A jednak czekał na dom tak długo. Ale i dla niego wreszcie nadszedł ten szczęśliwy dzień. Panie, które chciały adoptować psiaka praktycznie wcale się nie zastanawiały. Wstępnie wybrały 3 psiaki
z naszej strony internetowej ale kiedy poznały Cyganka nie miały wątpliwości, że to on będzie od tej pory członkiem ich rodziny. Mamy też pierwsze wieści od Cyganka. Mężnie i grzecznie zniósł kąpiel. Okazało się też, że to prawdziwy kanapowiec. Pierwsze kroki w nowym domu skierował oczywiście właśnie na kanapę. Cyganek został znaleziony na ogrodzonym, pustym terenie na jednym z osiedli. Ponieważ na tym terenie nigdy nie było psa, nie było tez budy ani żadnego schronienia zaniepokoiło to okolicznych mieszkańców.
Początkowo myśleliśmy, że psiak komuś zaginął i przez przypadek trafił na ogrodzony teren, tym bardziej, że psiak był bardzo zadbany. Niestety nikt go nie szukał i nikt się po niego nie zgłosił. Może zatem pokocha go ktoś inny?Jest grzecznym, spokojnym psiakiem, średniej wielkości.