Jamnisia to sunia w typie jamnika szorstkowłosego. Została znaleziona na tyłach sklepu, gdzie wśród skrzynek próbowała się ukryć i znaleźć schronienie.

Początkowo była bardzo nieufna i bała się nas. Nie dała się wziąć na ręce, bała się głaskania, tak jakby każdy dotyk kojarzył jej się z czymś złym. Stopniowo udawało się nam przekonać ją, że nic jej nie grozi i teraz jest niesamowicie dziarskim pieskiem, który potrafi pogonić psa dużo większego od niej.

Od niedawna sunia ma własnych ludzi 
i
kochający dom. Po Jamnisię przyjechały do nas, aż z Koluszek, dwie zapłakane panie, mama i córka, które po 10 latach straciły swoją ukochaną sunię. Szukały suni podobnej do swojego pieska: niedużej, jamnikowatej grubaski na krótkich łapkach. 
I znalazły… Nasza Jamnisia też zachowywała się tak, jakby odnalazł wreszcie swój wymarzony dom. Mimo, że nie jest psiakiem szczególnie otwartym wobec obcych, do swoich nowych właścicielek przylgnęła praktycznie od pierwszej chwili. Zwłaszcza do starszej 
z pań. Kiedy po dwóch dniach zadzwoniliśmy, aby zapytać, jak sunia się sprawuje, okazało się, że nie odstępuje jej nawet na krok!