LUCEK jest przecudnym psem rasy Amstaff. Jest należącym do mniejszych psów tej rasy, waży ok. 18 kg. Jest zupełnie łagodny, rzec by można nawet pierdołowaty. Śmiało może być w domu, gdzie są dzieci, jednak absolutnie odradzamy go do domu, w którym są inne zwierzęta. Nie jest co prawda, jakoś szczególnie agresywny wobec innych zwierząt, jednak jest to rasa, która lubi mieć opiekunów tylko dla siebie. Niedawno Lucek pojechał do nowego domu. Do tej pory nie miał zbyt wiele szczęścia…

Był już w dwóch domach adopcyjnych: 
z pierwszego wrócił, ponieważ jego właścicielka bardzo dużo pracowała i nie miała dla niego czasu, z drugiego został wyrzucony na ulicę w ponad 20 stopniowy mróz. Z ulicy trafił do schroniska, skąd na szczęście szybko udało się nam go odebrać.

Bardzo chcielibyśmy, żeby domek, do którego niedawno pojechał Lucek był już jego miejscem docelowym. Lucek jest czułym, silnie przywiązanym psem i każda zmiana jest dla niego dramatycznym przeżyciem. Na szczęście nowy dom, to dom z ogródkiem, więc mamy nadzieję, że podczas dłuższej nieobecności swoich państwa będzie mógł biegać po podwórku. Początki były obiecujące, bo na powitanie słodkim całusem w nos przywitał najmłodszego członka rodziny. Mamy nadzieję, że tym razem znalazł dom, w którym zostanie na zawsze.