Są takie pieski, które zostaną z nami do końca swych dni. Takim pieskiem jest Reksio.

Jest to pies głęboko skrzywdzony, który jak cokolwiek się w jego otoczeniu zmienia trzęsie się tak, jakby zaraz miał zejść.
Ma ogromne problemy z jedzeniem, tzn. nie je prawie wcale i trzeba ciągle mu coś podsuwać, żeby zjadł cokolwiek. Miał zrobione wszystkie badania i nie wykazały nic, co uzasadniałoby jego stan, a mimo to nadal nie ma apetytu i jest chudziutki.
Wiec z pewnością zostanie u nas.

Reksio jest u nas od lutego 2017 roku. Oto jego historia spisana w lutym 2017:

Ta wychudzona bieda trafiła do nas kilka dni temu, kiedy w nocy było – 8 stopni.Zobaczyłam go właściwie przez przypadek, jak przemykał wystraszony przez jezdnię. Była taki chudy, że nie sposób było przejechać obok obojętnie. Pojechałam więc za nim. I okazało się, że biegł do “domu”. To, co zobaczyłam odjęło mi mowę. Jego “posłaniem” była sterta śmieci a schronieniem zawalający się pustostan. Nie wiem, jak długo ten wystraszony szkielecik mieszkał w tym miejscu, ale najbardziej przerażające jest to, że wokół mieszkali ludzie – z każdej strony tej rudery są normalne domy zamieszkane przez “przyzwoitych ludzi”.
I nikt, kompletnie nikt mu nie pomógł !!!
Wygląda na to, że nawet nikt nie dał mu miski z jedzeniem.

Pies wygląda tak, jakby nie jadł od wielu, wielu dni. Na takim mrozie!

Teraz Reksio już bezpieczny i w cieple.

Nie rusza się na razie ze swojego posłanka przy grzejniku, jakby chciał rozgrzać się za wszystkie te dni, które spędził w pustostanie na mrozie.

Nie rzuca się też specjalnie na jedzenie, choć kusimy go smakołykami. Pewnie przez wiele dni niejedzenia skurczył mu się żołądek. Na razie sprawia wrażenie, jakby był trochę w innym świecie: nie wstaje, nie rusza się, nie wydaje żadnego dźwięku. Ale mamy nadzieję, że wkrótce zaufa nam na tyle, że wróci mu radość życia. Najważniejsze jednak, że jest już bezpieczny.

Wspomóż nas w opiece nad tym i innymi zwierzakami. Możemy pomagać tylko dzięki wsparciu osób takich jak Ty!

Numer konta Fundacji Azyl 19 1940 1076 3048 9213 0000 0000

PayPal: fundacja.azyl@interia.pl

Szybkie płatności, Blik, wpłata z karty:  https://www.ratujemyzwierzaki.pl/f-azyl
Pamiętaj o nas rozliczając 1% podatku. To nic nie kosztuje, a pomaga zwierzętom. Nasz KRS 0000303812.  

Kategorie: Seniorzy