Po raz pierwszy w tej edycji Budżetu Obywatelskiego zabrakło zadań ogólnomiejskich, w ramach których do tej pory finansowane były m.in. zabiegi sterylizacji i kastracji dla bezdomnych kotów a od jakiegoś czasu również dla zwierząt właścicielskich a także znakowanie zwierząt. Udało się w ostatniej chwili “rzutem na taśmę” zgłosić te działania w ramach wnisków wysłanych odrębnie dla każdego z 36 łódzkich osiedli. Wspólnie walczyliśmy z Fundacją Przytul Kota a także z innymi organizacjami, aby i w tym roku znalazły sie środki na te bardzo ważne zadania. Bo najważniejsze jest, żeby nie rodziły się kolejne niechciane, bezdomne zwierzęta a także, żeby te, które zaginęły dzieki zaczipowaniu szybko wróciły do swoich domów.
Są już wyniki głosowania i jeśli dobrze policzyliśmy to udało się przegłosować wnioski w 14 osiedlach. W 22 niestety otrzymały za mało głosów.
Z jednej strony się cieszymy, bo nie wyobrażamy sobie, gdyby środków na sterylizacje miało nie być. Z drugiej strony niestety tylko mieszkańcy tych dzielnic, w których mieszkańcy zagłosowali i wnioski przeszły będą mogli skorzystać bezpłatnie z tych zabiegów.

https://uml.lodz.pl/bo/lbo-20192020/wyniki/
Kategorie: Aktualności