Jakość zdjęć niestety nie jest najlepsza, ale musieliśmy działać szybko – w grę wchodziło bezpieczeństwo zwierząt.

Niedawno, jadąc dość wąską i mocno uczęszczaną trasą przy samej drodze zauważyliśmy stado malutkich piesków. Początkowo wydawało się,że to szczeniaki. Natychmiast zawróciliśmy i kiedy dojechaliśmy do posesji, przy której je zauważyliśmy okazało się, że jest to grupa bardzo malutkich piesków, bardzo do siebie podobnych, więc najprawdopodobniej rozmnożonych już na tej posesji.

Okazało się, że właściciele zmieniają ogrodzenie i psy praktyczne swobodnie mogą wyjść na drogę, ponieważ brakuje części ogrodzenia.

Po naszej interwencji właścicilka zobowiązała się, jak najszybciej naprawić ogrodzenie a do tej pory trzymać psy w domu.

Udało nam się też namówić ją na sterylizację piesków i zabrać pierwsze dwa z tej gromadki na sterylizację.

Zostawiliśmy też numer telefonu na wypadek, gdyby potrzebna była pomoc. I okazało się, że to była bardzo dobra decyzja.

Pani zadzwoniła do nas dosłownie po kilku dniach, że trafiła do szpitala i obawia się o bezpieczeństwo swoich psów.

Pojechaliśmy więc na sygnale na miejsce i interwencyjnie, w trybie natychmiastowym zabraliśmy wszystkie pieski. W sumie 11 sztuk!

I całą drogę głowiliśmy sie, co my zrobimy z takim stadem, bo miejsca wolnego oczywiście ani jednego. Ale zostawić ich tam, gdzie były nie mogliśmy.

Obdzwoniliśmy już z drogi zaprzyjaźnione hotele dla zwierząt, ale niestety wszędzie, wszystkie miejsca były zajęte – wiadomo, okres świąt i Sylwestra sprzyja wyjazdom.

I na szczęście z pomocą przyszła nam pani doktor Karolina, która oprócz tego, że leczy potrzebujące zwierzaki, to często też udziela im pomocy, kiedy potrzebują schronienia.

Psiaki są chwilowo zabezpieczone, ale potrzebujemy pomocy, bo taka gromada, to nie lada wyzwanie.

Wszystkie zwierzaki muszą być odrobaczone, zaszczepione, zaczipowane a dorosłe wysterylizowane. Koszty ogromne, ale mamy nadzieję, że z Waszą pomoca damy radę.

Dwie suczki zostały już wysterylizowane, reszta w najbliższym czasie. Z właścicielką ustaliliśmy, że dwa najstarsze psiaki wrócą do domu, po jej powrocie ze szpitala.

Dla pozostałych szukamy domów. Psiaki są i będą malutkie. Naprawdę małe.

Prosimy o wsparcie zbiórki, zbieramy na odrobaczenie, szczepienia, sterylizację, zaczipowanie wszystkich piesków i ich utrzymanie.

KONTAKT w sprawie adopcji: TEL. 691 79 95 79 lub 669 70 50 10

Wspomóż nas w opiece nad tym i innymi zwierzakami. Każde zwierzę z Azylu można adoptować wirtualnie, wystarczy wpłacać na konto Fundacji wybraną przez siebie kwotę, co miesiąc. Numer konta Fundacji Azyl 19 1940 1076 3048 9213 0000 0000

PayPal: fundacja.azyl@interia.pl

Szybkie płatności, Blik, wpłata z karty:  https://www.ratujemyzwierzaki.pl/f-azyl