Pieski przed zabraniem:

Może widzieliście nasz post na Facebooku z prośbą o pomoc w transporcie. Bardzo dużo osób zgłosiło chęć pomocy i to jest niesamowicie budujące – zwłaszcza w tak trudnych czasach.

I choć absolutnie nie powinniśmy juz przyjmować kolejnych zwierząt, bo mamy ich najwięcej ze wszystkich łódzkich fundacji, to akurat w tej sytuacji nie mogliśmy odmówić.

Po śmierci właścicieli na opuszczonej posesji zostały 3 psiaki. Dokarmiała je sąsiadka, która na szczęście nie pozostała obojętna.

Problem jednak zaczął się, kiedy nagle psy zaczęły przeszkadzać sąsiadom, którzy zabili deskami wejście do pomieszczenia, w którym psiaki do tej pory się chroniły a na dodatek zaczęli w nie rzucać kamieniami. Problemem był też to, że jedna z suczek była w ciąży – najprawdopodobniej pokryta przez bardzo dużego psa.

Poprosiliśmy o pomoc w transporcie psiaków i zgłosiło się bardzo wiele osób, które zadeklarowały, że mogą psiaki przetransportować. Ostatecznie po psiaki w piątek pojechała pani Urszula i pan Kamil.

Niestety na miejscu okazało się, że ciężarna sunia gdzieś zaginęła a piesek, którego udało się złapać w chwili wsadzania do samochodu wyrwał się i uciekł.

Pod naszą opiekę przyjechała tylko jedna suczka. Bardzo baliśmy się, że druga sunia zacznie się gdzieś szczenić i nie uda nam się jej odnaleźć a z informacji od pani, która opiekowała się pieskami, wiedzieliśmy że może mieć problem z oszczenieniem, bo pokryta została przez dużo większego psa. Wykonaliśmy wiele telefonów do pani opiekującej się psiakami i wiadomości ciągle były niepomyślne: piesek wystraszony próbą łapania nie chciał podejść a sunia nie pojawiała się wcale. I nagle otrzymaliśmy telefon, że oba psiaki udało się złapać, ale sunia jest bardzo słaba i pilnie potrzebuje pomocy.

I cudowni ludzie – pani Ula i pan Kamil po raz drugi wsiedli w samochód i po raz drugi pojechali do Tomaszowa po psiaki! I tym razem się udało, oba psiaki szczęśliwie dotarły pod naszą opiekę.

Zdjęcia z przewiezienia:

Psiaki w trybe ekspresowym pojechały do lecznicy do Kwiatkowic, do pani doktor, która mimo, iż miała dziś wolny dzień, w trybie interwencyjnym zrobiła suni zabieg.

Niestety okazało się, że stan suni był bardzo zły i praktycznie nie miała się już siły ruszać. Gdyby nie fakt, że dotarła dziś do lecznicy, najprawdopodobniej nie przeżyłaby. Sunia waży 5,2 kg. Jej macica ważyła… 2,5 kg!

Bardzo potrzebujemy pomocy w sfinansowaniu zabiegów i opieki dla całej trójki, do czasu, aż uda się znaleźć im nowe domy.

Zbieramy tutaj:

W lecznicy pieski są pod całodobowym nadzorem:

Ta sunia przyjechała jako pierwsza:

Wspomóż nas w opiece nad tym i innymi zwierzakami. Możemy pomagać tylko dzięki wsparciu osób takich jak Ty!

Numer konta Fundacji Azyl 19 1940 1076 3048 9213 0000 0000

PayPal: fundacja.azyl@interia.pl

Szybkie płatności, Blik, wpłata z karty:  https://www.ratujemyzwierzaki.pl/f-azyl