Nie kupuj! Adoptuj! To hasło, które przyświeca nam nieustannie. Azyl skupia się na pomocy głównie zwierzętom bezdomnym, kundelkom, mieszańcom, których nikt nie chce. Dorota Sumińska kiedyś powiedziała: “Dopóki w schronisku znajduje się choć jeden pies albo kot, nie mamy prawa kupować zwierząt ani ich rozmnażać.” Dlatego nie wspieramy biznesu hodowlanego (o pseudohodowlach nie mówiąc). Niejednokrotnie pomagamy w opiece czy leczeniu psów lub kotów właścicielskich, ale są to zwierzaki adoptowane lub przygarnięte a nie kupione. Jeżeli ktoś nie chciał przygarnąć jakiegoś zwierzaka potrzebującego pomocy lub adoptować psa czy kota ze schroniska, fundacji lub organizacji tylko wolał kupić rasowego lub pseudo-rasowego, a potem oczekuje, że fundacja, która nieustająco szuka domów dla swoich bezdomniaków, sfinansuje leczenie takiego zwierzaka, to takie oczekiwanie wobec fundacji jest po prostu nie w porządku.