Miluś. Piękny, dostojny owczarek niemiecki. Pies o szczególnych wymaganiach.

Miluś  jest psem bardzo zrównoważonym. Ma jednak mentalność prawdziwego owczarka niemieckiego, robi to, do czego przewidziano tę rasę: stróżuje. Nieufny w stosunku do obcych, każdy nieznajomy po drugiej stronie jego płotu to intruz. Terytorialny.

Na spacerze karny, nie ciągnie na smyczy, nauczony zakładania kagańca. Nie obszczekuje napotkanych psów ani ludzi. Uważny i stabilny. Gdy zbliża się do nas ktoś kto głośno mówi, gestykuluje, zaczepia – broni. Zero agresji przy braku zaczepki. To typowy “pies policyjny”. Na pewno obronny. Nie toleruje kotów.

Za to kocha duży teren, zadania, bieganie z zabawkami (przynosi). Lubi obecnosc człowieka, spacery i samo jego bycie, zabawy z piłką i kijami, ale nie jest typem pieszczocha. Źle znosi małe przestrzenie, nie załatwi się w kojcu. Absolutnie nic nie niszczy, nawet koca do spania nie rozgrzebuje. Nie przejawia agresji przy misce, nie boi się machania kijem, krzyku. Nie był na pewno nigdy bity. Wspaniały pies dla miłośnika rasy z doświadczeniem, osoby która poświęci mu trochę czasu, ale przede wszystkim zapewni sporą dawkę ruchu. Może przebywać w domu, pod warunkiem przestrzeni do biegania luzem poza domem. Mimo terenu do biegania spacer w towarzystwie sprawia mu przyjemność. Nie skacze zbyt wysoko, nie niszczy ogrodzeń, nie podkopuje się i nie przepycha w drzwiach. Lubi jeździc autem. Wymaga właściciela konsekwentnego. Na pokrzykiwania i ostre komendy może się stawiać, a waży ok 45kg więc umie wystraszyć. Spokojna komendę szybciej uszanuje.

Po kastracji, zaszczepiony i zaczipowany.
Obowiązuje umowa adopcyjna, wizyta przed i poadopcyjna. Kontakt w sprawie adopcji: tel. 691-799-579 i 669-705-010

Na tej zbiórce chcemy pozyskać środki na opłacenie kastracji, szczepień, czipowania i utrzymania do czasu znalezienia nowego domu. Prosimy Was o wsparcie.