Jeśli chcecie Państwo przekazać organizacji pożytku publicznego swój 1% podatku zostało zaledwie kilka dni – można to bowiem zrobić tylko wtedy, jesli rozliczycie swój PIT do końca kwietnie 2021.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście Państwo, jakiej organizacji przekazać swoje wsparcie, to bardzo zachęcamy, żeby to była Fundacja AZYL – KRS 0000303812 Dlaczego? Dlatego, że w naszej organizacji wszystkie środki przeznaczane są na bezpośrednia pomoc zwierzętom. Dlatego, że to w naszej fundacji pomoc znajduje najwięcej zwierząt. Ale przede wszystkim dlatego, że oprócz działań doraźnych polegających na pomocy konkretnym, poszkodowanym zwierzętom podejmujemy również działania zapobiegawcze, które powodują, że co roku zapobiegamy narodzinom kolejnych, potencjalnie bezdomnych zwierząt.

Oprócz działań edukacyjnych mających na celu zmianę postaw społecznych podejmujemy też konkretne, bardzo wymierne działania.

Co roku przeprowadzamy setki zabiegów sterylizacji, głównie zwierząt z terenów wiejskich, żeby zapobiec narodzinom kolejnych szczeniąt i kociąt, które w najlepszym razie będą się poniewierać bez jedzenia i opieki.

W najlepszym? Tak, bo często spotyka je gorszy los: są porzucane w lesie albo topione np. w szambie. Tak, taki los spotyka właśnie niechciane psy i koty.

Aby temu zapobiec, co roku na sterylizację i kastrację staramy się przeznaczać, jak największe kwoty. Ale niestety nie jesteśmy zamożną fundacją. To między innymi od Państwa darowizn i wpłat z 1% podatku zależy, jak wiele zwierząt będziemy mogli wysterylizowć a tym samym, jak wielu psim i kocim nieszczęściom uda nam się zapobiec. Aby pokazać skalę tego, co naprawdę robimy policzyliśmy zabiegi, które udało nam się sfinansować w ciągu ostatnich zaledwie 3 lata – a działamy od 13 lat i przez wszystkie te lata sterylizujemy zwierzaki. W ciągu ostatnich 3 lat wysterylizowaliśmy i wykastrowaliśmy 1830 psów i kotów!

Jak ogromny jest to wpływ na zmniejszenie ilości zwierząt potencjalnie bezdomnych można policzyć, że każda suczka i kotka, która została wysterylizowana nie urodzi w ciągu kolejnego roku od 8 do 14 kolejncyh psów lub kotów.

A ich potomstwo w kolejnym roku kolejnych psów i kotów, których potencjalne potomstwo również nigdy się nie rozmnoży. Itd. itd. itd…..

Pomóżcie nam realnie rozwiązywać problem bezdomności zwierząt nie tylko poprzez likwidowanie skutków, ale przede wszystkim poprzez zapobieganie przyczynom.

Przekażcie nam swój 1% podatku lub wpłaćcie darowiznę na konto.

Fundacja AZYL KRS 0000303812

Numer konta 19 1940 1076 3048 9213 0000 0000

Dane do wpłat ZAGRANICZNYCH:
SWIFT: AGRIPLPR

IBAN: PL19194010763048921300000000