Dzięki pomocy wielu wspaniałych i wrażliwych osób młodziutka klaczka z chorymi nogami, która miała trafić do rzeźni została uratowana.

Gdyby nie Wy dziś już nie byłoby na świecie. Ale udało się – za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, szczególnie, kiedy widzimy jak z dnia na dzień jest bardziej szczęśliwa.

Została przewieziona do stajni, w której przebywają dwa uratowane przez nas wcześniej konie: Saggart i Julka. Mają do dyspozycji czyste, przestronne boksy a przez cały dzień dostęp do łąki.

A przy okazji chcielibyśmy Wam opisać niezwykłą historię. Historię, która nas osobiście bardzo wzruszyła. Larysa (bo tak nazwaliśmy młodziutką, wykupioną dzięki Wam klaczkę na nowy początek życia), to bardzo delikatny konik.

I trochę baliśmy się, jak zaakceptują ją inne konie, które przebywają na wspólnym wybiegu. Ale zdażyła się niesamowita historia: od pierwszej chwili Laryską “zaopiekowała” się nasza Julka: ogromna, zimnokrwista

klacz. Na wybiegu żaden z koni nie może sie zbliżyć do Laryski, bo Julka od razu odgania intruza: kuli uszy i wściekła rusza pełnym galopem do ataku. A kto nie uciekałby przed pędzącą klaczą, która waży kilkaset kilogramów?

Więc wszystkie konie odbiegają w popłochu a zadowolona Julka wraca do Larysy i krąży w koło niej, niczym matka wokół swojego źrebaka. Pewnie właśnie tak ją traktuje.

Nie wiemy, skąd wzięła się ta niesamowia więź. Przecież przyjechały z zupełnie różnych miejsc, w różnym czasie, nawet w stajni nie mieszkają w sąsiednich boksach.

Czy Julka wyczuła, że Larysa potrzebuje szczególnej opieki i ochrony ze względu na chore nogi i na to, że jest słabsza? Tego nie wiemy. Ale jesteśmy spokojni o Larysę wiedząc, że ma tak wspaniałą opiekunkę.

A inne konie też już wiedzą, że te dwie dziewczyny trzeba omijać szerokim łukiem.

Będziemy Wam przesyłać kolejne filmik i pokazywać, jak Wasza pomoc przełożyła się na radość, szczęście a przede wszystkim na życie młodziutkiej Larysy.

Na filmie Julka to ta duża klacz w czerwonym kantarze a Larysa ta drobniutka widoczna na końcu filmu z lewej strony.