Kolejne nieszczęścia, które trafiły do nas: tym razem 4 bociany.

Po ostatnich burzach i nawałnicach niestety wiele osób ale też i zwierząt zostało bez dachu nad głową.

Taki też los spotkał cztery młode bociany, które wraz z gniazdem spadły z ogromnej wysokości, ze słupa, na którym było ich gniazdo.

Dorosłe bociany zdołały jeszcze poderwać się do lotu ale małe niestety nie potrafią jeszcze latać. I spadły. Na nieszczęście spadło na nie również bardzo ciężkie gniazdo.

Zawiadomili nas okoliczni mieszkańcy, którzy nie mogli patrzeć na rozpacz dorosłych bocianów, które krążyły wokół rozbitego gniazda i swoich dzieci leżących w tych resztach ich niedawnego domu.

Bez chwili wahania pojechaliśmy na miejsce i mimo naprawdę trudnej sytuacji finansowej przyjęliśmy kolejne zwierzaki. Bo co mieliśmy zrobić? Gdzie szukać pomocy? 

Dwa na szczęście nie ucierpiały, trzeci ma najprawdopodobniej złamane skrzydło, ale nogi na szczęście są całe a to u bociana najważniejsze. Najgorszy jest stan czwartego, który ucierpiał najbardziej: nie wstaje, więc pewnie ma połamane nogi.

Wydaje się, że również skrzydło. Obawiamy się, że ciężkie gniazdo, które go przygniotło mogło też spowodować obrażenia wewnętrzne.

Jedziemy do weterynarza z nadzieją, ze uda się jednak uratować wszystkie maluchy.

Prosimy Was o pomoc w sfinansowaniu ich leczenia! Jak wiecie mamy pod opieką dziesiątki zwierząt i ciągle dochodzą nowe…

Numer konta 19 1940 1076 3048 9213 0000 0000

Kategorie: Aktualności