Wirtualne adopcje w pytaniach i odpowiedziach

Co to jest wirtualna adopcja?

Wirtualna adopcja to wsparcie finansowe (darowizna) dla wybranego psa. Przeznaczona jest dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na czworonoga w domu, a chcą pomóc naszym podopiecznym. Polega na wpłacaniu co miesiąc określonej sumy pieniędzy na konto Fundacji Azyl. Ważna jest regularność wpłat, dlatego zachęcamy do ustawienia zlecenia stałego. Dzięki Państwa zobowiązaniu Fundacja może z większą swobodą planować swoje działania na przyszłość.

Ważne! Prosimy wirtualnych opiekunów o kontakt mailowy na adres fundacja.azyl@interia.pl i przesłanie informacji, czy chcą Państwo, aby przy wybranym przez Was psie pojawiło się Wasze imię i nazwisko, nazwa firmy, a może link do Waszej strony? Jeśli nie skontaktują się Państwo z nami uznamy, iż wolicie pozostać anonimowi.

Dlaczego pies trafia do wirtualnej adopcji?

Niestety, niektórzy z naszych podopiecznych mają znikome szanse na znalezienie domu. Niektóre psy są za stare – choć są zdrowe, mądre, najkochańsze, choć jeszcze przez wiele lat byłyby najlepszymi przyjaciółmi, to nikt ich nie chce przygarnąć.

Inne psy są chore, wymagają całodobowej opieki, kosztownego leczenia. Rzadko zdarzają się osoby chętne do adopcji takiego psiaka. A i my niechętnie je oddajemy, jeśli nie mamy stuprocentowej pewności, że będą miały zapewnioną odpowiednią opiekę. Wirtualna adopcja to pomoc dla takich biedaków. Pozwala nam finansować najlepsze leczenie dla naszych psów.

Jednak wirtualnie adoptować można każdego z naszych podopiecznych. Dlatego nie mamy oddzielnego działu ze zwierzętami do wirtualnej adopcji. Nawet szczeniaka, dopóki przebywa pod naszą opieką, można objąć wirtualnym wsparciem. Dlaczego nie? Leczenie, szczepienia, jedzenie, transport również kosztuje.

Kto może adoptować psa?

Wirtualnie adoptować psa może osoba prywatna (lub grupa osób), firma, klasa, stowarzyszenie, fundacja.

Jaka jest kwota wirtualnej adopcji?

Dla naszej Fundacji ważny jest każdy grosz. Szczególnie, kiedy pochodzi od naszych darczyńców. Wiemy, że wspierające nas osoby często same nie są zamożne, ale mają ogromne serce i chcą pomóc bezdomnym zwierzętom.

Dlatego nie ustalamy żadnej dolnej granicy wpłat na wirtualną adopcję. Jeśli zdecydujecie się Państwo na wpłacanie nam 1 złotówki, na pewno dobrze ją wykorzystamy. Sami zadeklarujcie taką kwotę, jaka najbardziej Wam odpowiada.

Wirtualna klasa

Zapraszamy do wirtualnej opieki nad psami wszystkie klasy ze wszystkich typów szkół. Dla wirtualnych klas zapewniamy zaświadczenia o współpracy z naszą Fundacją, podziękowania, dyplomy, zdjęcia psów do umieszczenia w szkole.Wirtualna klasa wspiera psa zadeklarowaną przez siebie sumą pieniędzy, na przykład złotówka od każdego ucznia, co miesiąc.

Wirtualne adopcje dla firm

Do udziału w programie wirtualnych adopcji zapraszamy firmy. Darowizny na adopcje można odpisać od podatku. Poza tym proponujemy umieszczenie banerów firm na naszej stronie internetowej. Zapewniamy, po wcześniejszych ustaleniach z Fundacją, możliwość wykorzystania wizerunku naszego psa do promocji firmy.

Uwaga! Fundacja AZYL zastrzega sobie prawo do wyboru wirtualnych opiekunów/opiekunek naszych zwierząt. Wirtualnym sponsorem nie mogą zostać firmy i osoby opierające swą działalność na wyzysku zwierząt

Gdzie wpłacić pieniądze?

Numer konta Fundacji Azyl 19 1940 1076 3048 9213 0000 0000

Na co zostaną przeznaczone moje pieniądze?

Na jedzenie, leczenie, szczepienia, odrobaczanie, sterylizację naszych psów.

Czy moje pieniądze na pewno trafią tylko do wybranego zwierzaka?

Pieniądze wpłacane na leczenie, sterylizację konkretnego psa zawsze wydajemy wyłącznie na te cele (jeśli jest to zaznaczone w tytule wpłaty). Adopcja wirtualna oznacza jednak, że jeśli psiak jest zdrowy, nie mamy żadnych dodatkowych związanych z nim wydatków, to pieniądze uzyskane 
z adopcji przeznaczamy na przykład na jedzenie dla wszystkich psów. Dlatego wspierając jednego psa, tak naprawdę poprawiasz los wszystkich naszych zwierząt.

Czy moje pieniądze na pewno zostaną wykorzystane na szczytny cel?

Tak. Gwarantuje to nadzór nad Fundacją AZYL odpowiednich urzędów. Co roku przedstawimy sprawozdanie finansowe na naszej stronie internetowej, jest ono ogólnie dostępne.

W pełni rozumiemy obawy, czy aby na pewno pieniądze trafią do psów, a nie do naszych prywatnych kieszeni. W różnych fundacjach różnie to zapewne wygląda. O naszej uczciwości najlepiej świadczy fakt, iż mamy pod opieką 130 psów. Mamy je we własnym domu, nie 
w schronisku, nie w domu tymczasowym. Codziennie musimy je wszystkie nakarmić, co roku musimy je wszystkie zaszczepić, każdą suczkę wysterylizować, psa wykastrować. Według potrzeb musimy je też leczyć. Od lat robimy to za własne pieniądze, ratujemy, znajdujemy nowe domy. Zanim wybierzecie fundację, której zechcecie pomóc, upewnijcie się, czy aby na pewno ma pod opieką jakiekolwiek zwierzęta (czy tylko zbiera na leczenie bliżej niesprecyzowanych „psów ze schroniska”). Zapytajcie, czy rozlicza się z wydatków z urzędami, i co konkretnie kupuje za darowizny.

Czy dostanę zaświadczenie, dyplom, podziękowanie?

Tak. Jeśli zechcesz, przygotujemy podziękowania, zdjęcia psa, zaświadczenia. Ale nie zasypujemy wszystkich naszych darczyńców dyplomami. Jak łatwo się domyślić, takie podziękowania też kosztują. Wolimy przeznaczyć te pieniądze na sterylizacje i szczepienia.

Czy mogę wpłacać na innego psa?

Tak. Do adopcji wirtualnych typujemy psy, które według nas mają najmniejsze szanse na adopcję do prawdziwego, nowego domu. Jednak każdego psa oddanego do wirtualnej adopcji można przygarnąć naprawdę (o ile dysponuje się odpowiednimi warunkami). Można również wspierać wirtualnie psa, dla którego poszukujemy domu. Jeśli znajdzie dom, zaproponujemy przeniesienie wirtualnej adopcji na innego naszego podopiecznego.

Kto może zostać wirtualnym opiekunem/opiekunką?

Każda osoba, która zadeklaruje regularne wpłaty na konto Fundacji Azyl.

Czy mogę zrezygnować z wirtualnej adopcji?

Tak. Z wirtualnej opieki nad psem można zrezygnować w każdej chwili, i w każdej chwili można ją odnowić. Wystarczy każdorazowo napisać do nas maila z informacją o podjętej decyzji.

Osoby zainteresowane wirtualną adopcją zapraszamy do kontaktu mailowego:fundacja.azyl@interia.pl