Wczoraj operację miała sunia ze wsi niedaleko nas. Właściciele, starsi ludzie, mają kilka psów i stado kotów i generalnie to ludzie bardzo niezamożni. Okazało się, że nie stać ich było na opłacenie operacji suni, a pomocy nigdzie nie uzyskali. Kiedy dowiedzieliśmy się o suni z ogromnym guzem, który zaczął się już rozpadać, natychmiast zawieźliśmy sunię do lecznicy. Guz został usunięty. Sunia miała zostać też wysterylizowana, ale okazało się, że niestety pomoc przyszła zbyt późno, bo sunia ma już wszędzie przerzuty. Więc zapadła decyzja o odstąpieniu od zabiegu sterylizacji, żeby nie narażać jej już na zbędne cierpienie, bo niestety nie ma dla niej specjalnie dobrych rokowań. Guz został usunięty, żeby nie było otwartej rany i żeby psiak nie cierpiał. Będzie też do końca życia pod opieką weterynaryjną i finansową fundacji. Tyle moglismy dla niej zrobić.
Po zabiegu sunia wróciła do właścicieli i tak bardzo się cieszyłą, że dosłownie ścisnęło nam się serce. Okazało się też, że druga sunia z tego domu, która jest z nią bardzo zaprzyjaźniona, cały dzień szukała swojej przyjaciółki po całym obejściu. Czasem te biedne domy, które niestety nie są w stanie zabezpieczyć wszystkich finansowych potrzeb zwierzaków i tak są dla nich całym światem. I wcale nie trzeba ich bezmyślnie zabierać i umieszczać w schronisku. Czasem wystarczy po prostu pomóc. Dlatego tak bardzo ważne jest, żebyśmy byli w stanie w takich sytuacjach pomóc finansowo. Bo nie jest winą tych zwierzaków, że trafiły akurat do biednego domu. A są tam szczęśliwe.

————————————

Możemy pomagać kolejnym zwierzętom tylko dzięki Waszym darowiznom. Wasze wsparcie to nowe, lepsze życie dla wielu zwierząt.

Nr konta Fundacji

19 1940 1076 3048 9213 0000 0000