Łatek jest psiakiem, który w naszej fundacji jest już dość długo. Dlaczego? To wbrew pozorom, bardzo proste.

Bo psów w Polsce jest zbyt wiele i nawet takie miłe psiaki, jak Łatek nie zawsze mają szanse na znalezienie własnego domu.

Dlatego w Fundacji AZYL tak ogromną wagę przykładamy do ograniczania bezdomności zwierząt poprzez sterylizację i kastrację.

Bo, jeśli nie ograniczymy narodzin kolejnych zwierząt, to takie psy, jak Łatek (miłe, mądre, niekonfliktowe), spędzą swoje życie w fundacji lub w schronisku.

Dla Łatka nie szukamy już domu, niestety “jego czas” minął… Łatek jest chory i już u nas zostanie. Ale potrzebujemy Waszego wsparcia, żeby ten ostatni czas, jaki mu pozostałbył bezbolesny i na tyle komfortowy, na ile pozwala jego choroba. Łatek ma bardzo poważne problemy z sercem, czego konsekwencją jest wodobrzusze.

W jego jamie brzusznej zbiera się płyn i niestety zbiera się coraz szybciej.  Jak dużo się go zbiera widać rna jednym ze zdjęć. Zebrany płyn powoduje ucisk na narządy wewnetrzne, m.in. utrudnia mu oddychanie.

Trzeba go więc ściągać. I nie jest to przyjemny zabieg. Ale Łatek znosi zabiegi bardzo dzielnie, jakby rozumiał, że to szansa na przedłużenie jego życia.

Nawet, jeśli tylko o chwilę, to i tak przecież warto. Łatek musi też na stałe przyjmować leki, które powodują, że jego serduszko trochę lepiej sobie radzi a płyn zbiera się wolniej.

Pomóżcie nam podarować mu jeszcze chwilę… To jeszcze młody psiak.

Środki na częściowe pokrycie kosztów leczenia i utrzymania Łatka zbieramy tutaj:

Kategorie: Aktualności