Na początku sierpnia miało miejsce kolejne spotkanie członków grupy nieformalnej Kocia Mafia realizującej działania w ramach grantu, jaki Kocia Mafia otrzymała w konkursie “Miejski Program Mikrograntów 2023: Małe granty na wielkie działania”. Jest to grant dla grup nieformalnych działających przy wsparciu organizacji społecznych, w tym wypadku Fundacji AZYL, pozyskujących wsparcie i fundusze na swoje działania. Na spotkaniu zapoznano osoby chcące zaangażować się we wspólne działania na rzecz bezdomnych kotów z celami projektu i działaniami, które zostały zaplanowane. W trakcie spotkania osoby, które zgłosiły się do udziału w projekcie miały też możliwość podzielić się z nami problemami, jakie najczęściej napotykają w swojej działalności. Projekt skierowany jest głównie do osób starszych, które na co dzień zajmują się bezdomnymi kotami w swoim najbliższym otoczeniu: karmią, leczą, sterylizują. Najczęściej za swoje prywatne środki, więc największą przeszkodą w działaniu jest zwykle brak środków.  Konkurs “Miejski Program Mikrograntów 2023: Małe granty na wielkie działania”, to wspaniały program, który ma na celu zwiększyć zaangażowanie społeczne w działania na rzecz innych a jednocześnie poprzez wsparcie finansowe wspiera takie zaangażowane osoby.

Ponownie zatem zapraszamy osoby chcące się zaangażować w działanie lub takie, które już działają a chcą to z nami zrobić wspólnie. Jeśli możecie wesprzyjcie nas też w dotarciu do karmicieli kotów bezdomnych i rozwieście w swoim najbliższym otoczeniu ogłoszenie o działaniach grupy nieformalnej Kocia Mafia:

Grupa nieformalna KOCIA MAFIA zaprasza do udziału w projekcie p.t. “Kocia Mafia – Razem możemy więcej” osoby starsze z terenu miasta Łodzi chcące zaangażować się w pomoc kotom wolnożyjącym a także karmicieli kotów do wspólnego działania . Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 519192799 lub 600985675