Czarek trafił do nas z miejsca, z którego zabraliśmy już kilka psów. Ostatnio Ciapka, smutnego, wystraszonego szczeniaka, dla którego już udało się znaleźć kochający dom. To ta interwencja:

Czarek został potracony przez samochód przed własnym domem. Ranny, obolały doczołgał się na podwórze. Był zdany sam na siebie, ponieważ jego właściciel to nałogowy alkoholik, który rzadko pamięta o tym, że ma psa. 

Niestety nawet po tym, jak doczołgał się na podwórze Czarek nie dostał żadnej pomocy. Mimo, iż ogromnie cierpiał, bo jak się później okazało, miał złamany kręgosłup. Czarek na pomoc czekał trzy dni: bez pomocy, bez leków przeciwbólowych. Leżąc na betonie pod stołem, bez jedzenia i picia. Bez nadziei.

I niestety pomoc uzyskał tylko dlatego, że znalazła go tam nasza wolontariuszka, pani Kasia, która zawiosła go natychmiast do lecznicy. Okazało się, że Czarek ma złamany kręgosłup.

Bardzo martwiliśmy się, że pomoc przyszła za późno i że nie uda się już nic zrobić. Że psiak będzie sparaliżowany. Ale przecież nie mogliśmy nie spróbować.

Czarek był leczony, ale przez bardzo długi czas tylko leżał. Potem był rehabilitowany ale efektów nie było. Owszem, jadł i pił, ale nie wstawał. I wydawało się, że już tak zostanie.

Aż któregoś dnia patrzymy: Czarek stoi. Przez chwilkę, bo później oczywiście się przewrócił, ale to było dla nas wielkie wydarzenie.

I od tej chwili bardzo powoli, ale jednak samodzielnie zaczął się poruszać. Koślawo, chwiejnie, ale samodzielnie.

Jednak Czarek z pewnością nie znajdzie nowego domu. Zostanie u nas, jak wiele starych i schorowanych psów. Na tej zbiórce chcemy zebrać środki dla niego: na dalszą rehabilitację, utrzymanie, leczenie, leki.

Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Również symboliczne kwoty mają ogromne znaczenie. 


Będziemy bardzo wdzięczni również za jednorazowe darowizny, nawet najmniejsze.

Numer konta Fundacji Azyl 19 1940 1076 3048 9213 0000 0000

PayPal: fundacja.azyl@interia.pl

Szybkie płatności, Blik, wpłata z karty:  https://www.ratujemyzwierzaki.pl/f-azyl

Pamiętaj o nas rozliczając 1% podatku. To nic nie kosztuje, a pomaga zwierzętom. Nasz KRS 0000303812.  

Kategorie: Aktualności